Juuksed ja küüned seostuvad elujõuga ning just seetõttu on nende rohkust või head kasvu alati ihaldusväärseks peetud. Arvatakse, et peale näo on inimese visiitkaardiks ka tema käed. Tõepoolest, liigutused ja žestid on sõnade ning miimika lahutamatud kaaslased.

Kaasinimestega suhtlemisel on hooldatud kätel oluline roll. Käte välimusele annavad palju juurde ka terved, puhtad ja hooldatud küüned.

Küünte kasvatamine nõuab hoolt ja tähelepanu ning ühe küüne murdumine võib tunduda traagilise sündmusena – kaotsi läheb mitme nädala töö. Naised on nõus küll esinduslike käte nimel ohvreid tooma, kuid võib juhtuda, et küüned ihaldatud pikkuseni ei kasvagi. Lisaks sellele tuleb meeles pidada, et hea maniküüri eelduseks on hooldatud käed.

Küünte enamlevinud probleemid:

Haprad küüned
Haprad küüned võivad olla tingitud liigsest päikesest, ühekülgsest dieedist või valest küünelakist. Tuleks uurida oma küünetugevdaja ning -laki koostist. Kui koostist lugedes selgub, et need sisaldavad formaldehüüdi, siis ongi kurjajuur avastatud. Keemia kuivatab küünt, muutes selle hapraks ja õhukeseks. Samuti võib põhjuseks olla tsingi ning B- vitamiini puudus organismis. Asi paraneb, kui süüa rohkem seeni, ubasid, täisteratooteid ning spinatit. 

Ebaühtlase pinnaga küüned

Kui küünte pind on laineline või „jooni“ täis, siis võib tegemist olla raua ning A-vitamiini puudusega organismis. Seetõttu tuleks süüa rohkem punast liha ning porgandit, melonit ja kõrvitsat.

Kollakat tooni küüned
Kollakas toon viitab sellele, et on kasutatud ebakvaliteetset lakki või küünelakieemaldajat. Kollakat tooni saab vähendada, hõõrudes küüne pinda sidrunimahlaga või kasutades valgendavat küünelakki. Kõige parem oleks mõned nädalad küüsi mitte lakkida.

Murduvad küüned

Kõige kergemini murduvad kuivad küüned ning küüsi kuivatavad just igasugused majapidamistööd, eriti nõude pesemine. Seetõttu tuleks koduseid töid teha kummikinnastega. Kindlasti oleks hea kasutada ka atsetoonivaba küünelaki eemaldajat, sest atsetoon kuivatab küüsi. Aitab ka käte ja küünte pidev kreemiga niisutamine.